حل مشکلات شهر اصفهان در برنامه ۱۴۰۵ شهرداری برنامه ریزی شد

اصفهان- ایرنا- شهردار اصفهان با بیان این که حل مشکلات این شهر در برنامه ۱۴۰۵ این نهاد برنامه ریزی شد، گفت: این برنامه نتیجه محور و سنجش پذیر بوده و به دنبال آن است که چشم انداز مناسبی از زیست پذیر و رقابت پذیر شدن شهر ارایه کند.

قدرت الله نوروزی روز یکشنبه در حاشیه یکصد و سی و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: برنامه ۱۴۰۵ شهرداری اصفهان با گفت و گو با ذینفعان برنامه طراحی و همچنین دستگاه‌های اجرایی مانند پلیس و راه و شهرسازی در شکل گیری این برنامه نقش داشته‌اند.

شهردار اصفهان ادامه داد: برنامه پنج سال آینده شهرداری در سایت شفافیت شهرداری قرار گرفته و تمامی شهروندان می‌توانند از آن استفاده کنند و عملکرد ناشی از این برنامه را سنجش و نقد کنند.

وی اظهار کرد: برای آینده شهر به دنبال اتمام پروژه‌های نیمه تمام و ایجاد پروژه‌های جدید هستیم.

نوروزی با اشاره به پروژه شاخص رینگ چهارم بیان کرد: رینگ چهارم به معنای ایجاد حلقه حفاظتی ۵۰ کیلومتری به دور شهر و کاهش آلودگی و ترافیک است.

وی با اشاره به حوزه حمل و نقل اضافه کرد: باید روند احداث خط ۲ مترو به سرعت پیش برود تا بتوانیم بخش سفت کاری را انجام دهیم همچنین برای تامین تجهیزات و قطارها مذاکراتی صورت گرفته است.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم تا فاینانس ۵۶۰ میلیون یورویی مترو را تکمیل کنیم.

وی یکی از چالش‌های بزرگ شهر اصفهان را فرونشست زمین دانست و بیان کرد: در حوزه آب تمام توان خود را به کار بستیم همچنین برای توسعه فضای سبز و کمبود آب برای آبیاری از پسماند استفاده کردیم.

به گفته نوروزی، حل مشکلات شهر اصفهان در برنامه ۱۴۰۵ شهرداری برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه در این دوره مدیریت شهری به محرومیت زدایی توجه ویژه‌ای صورت گرفت، اظهارداشت: خط ۲ مترو، احداث جاده فرزانگان و بعثت و سه راه نقشینه از اقدامات صورت گرفته در مناطق محروم بود همچنین آمار تلفات جاده‌ای در این مناطق کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت و شورای شهر اصفهان در دوره پنجم به فکر توسعه شهر بود، تصریح کرد: توسعه شهر با ذهن توسعه یافته محقق می‌شود از این رو ملاک ذهن توسعه یافته اخلاق و رفتار مبتنی بر خردگرایی و منطق است.

شهردار اصفهان اضافه کرد: با توجه به شرایط امروز کشور به واسطه تحریم‌های ناجوانمردانه و شیوع بیماری کرونا تلاش همگانی برای پیشبرد کارها نیاز است.

نوروزی بیان کرد: تاکنون مدیریت شهری تلاش کرده بر پایه برترین دانش از راه‌هایی که هزینه و ضرر کمتر و بیشترین منفعت را دارد عمل کند.

وی اظهارداشت: سال گذشته با هزینه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه عمران شهری به اشتغالزایی کمک کردیم.

وی خاطرنشان کرد: اولویت ما جلب رضایت کارگرانی بود که حدود ۶ ماه حقوق دریافت نکرده بودند.

نوروزی با اشاره به استخدام‌ها و مدیریت‌های حزبی در شهرداری تصریح کرد: باید گروهی تشکیل شود تا فامیل‌های تکراری در شهرداری شناسایی شوند، وظیفه ما خدمت به مردم بوده و نباید به مسائلی که مورد نیاز جامعه نیست پاسخ داده شود.

 ۳۵۰ میلیارد تومان برای اتمام پروژه اجلاس نیاز است

شهردار اصفهان با اشاره به پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان اضافه کرد: این پروژه در زمان حاضر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است همچنین تاکنون ۶۶۰ میلیارد تومان هزینه شده و ۳۵۰ میلیارد تومان دیگر تا پایان پروژه نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان در سال ۹۰ آغاز به کار کرده و براساس پیش بینی‌ها پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

نوروزی با اشاره به پروژه احداث نمایشگاه‌های بین⁦‌المللی اصفهانبیان کرد: این پروژه تاکنون ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی و ۹۴ درصد پیشرفت هزینه‌ای داشته است.

وی، مبلغ نهایی برای قراردادهای احداث نمایشگاه را ۱۹۸ میلیارد تومان، مبلغ قراردادهای منعقد شده تاکنون را ۱۸۵ میلیارد تومان دانست.

شهردار اصفهان با اشاره به پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع‌های شهید سلیمانی اظهارداشت: این پروژه تاکنون ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۱۶۶ میلیارد تومان برای این پروژه نیاز است.

وی گفت: سهم حمل و نقل همگانی از سفرهای شهری در سال ۹۷ بیش از ۳۰ درصد و در سال گذشته به ۲۸ درصد رسیده است، یکی از دلایل کاهش سهم سفر با حمل و نقل همگانی در سال گذشته، کاهش ناوگان حمل و نقل در اسفندماه به عنوان شلوغ‌ترین ماه سال به ۲۰ درصد از ظرفیت واقعی به دلیل شیوع بیماری کرونا بوده است.

نوروزی با اشاره به اتوبوس‌های بازسازی شده بیان کرد: در سال ۹۷ حدود ۴۷ دستگاه و سال گذشته ۸۳ دستگاه اتوبوس بازسازی شدند همچنین در سال گذشته ۷۵ دستگاه اتوبوس خریداری شد.

وی با اشاره به عملکرد تامین منابع درآمدی شهرداری در سال‌های ۹۷ و ۹۸ افزود: اوراق مشارکت ۴۰ درصد، اخذ وام ۸۳۲ درصد افزایش داشته و فروش اموال غیر منقول و تبدیل دارایی ۲۳ درصد کاهش داشته است.

شهر برای معلولان و دوچرخه سواران مناسب سازی شود

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق پیش از دستور یکصد و سی و هشتمین جلسه علنی شورا افزود: آموزش و پرورش تا حد امکان که سلامت دانش آموزان به خطر نمی‌افتد آموزش‌ها را به صورت حضوری برگزار کند.

علیرضا نصر اصفهانی گفت: ارایه برنامه پنج ساله شهرداری اصفهان امروز توسط شهردار مطرح شد و وضعیت اصفهان را در پنج سال آینده ترسیم و چراغ راه شهرداری و ارتقا شهر اصفهان مدنظر مدیران قرار گرفت.

وی از شهرداران مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان خواست: مناسب سازی شهر برای معلولان و دوچرخه سواران صورت بگیرد و مشکلات با وجود اعتبارات مرتفع شود.

در شهر اصفهان افزون بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زندگی می‌کنند.

همچنین این خطه دارای ۱۵ منطقه شهری، هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی مسکونی، ۷۰۰ هزار خانه، حدود ۳۶۰ هکتار اراضی آموزشی، ۵۰ هکتار پارکینگ، یکهزار و ۱۰۰ هکتار فضای عمومی و ۳۰۰ هکتار باغ داخل محدوده شهری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

مطالب مرتبط