برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵ تقدیم شورای شهر می شود

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: فردا _یکشنبه ۱۶ شهریورماه ۹۹_ لایحه ششمین برنامه پنج ساله شهرداری اصفهان تقدیم شورای اسلامی شهر می شود تا پس از تصویب در این شورا، برنامه تبدیل به راهبر شهرداری در پنج سال آینده شهر باشد.

علیرضا صادقیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: شهرداری اصفهان از تیرماه سال ۱۳۹۸ فرآیند تدوین برنامه پنج‌ساله آتی خود تحت عنوان برنامه اصفهان ۱۴۰۵ را آغاز کرده و در این مسیر جلسات مختلفی را با ذی‌نفعان برنامه برگزار کرده است.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۸ شهرداری اصفهان با محوریت معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی فرآیند ارزیابی برنامه‌های پیشین خود شامل اصفهان ۹۵ و اصفهان ۱۴۰۰ را آغاز کرد و پس از بررسی‌های متعدد و مشورت با مشاورانی از دانشگاه‌های مختلف کشور، فرآیند تدوین برنامه اصفهان ۱۴۰۵ را مشخص کرد که از ۱۴ تیرماه ۱۳۹۸ و با ابلاغ شهردار اصفهان به طور رسمی برای اعضای شورای عالی برنامه‌ریزی اصفهان ۱۴۰۵ این فرآیند آغاز شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با اشاره به فرآیند تدوین برنامه، تصریح کرد: این فرآیند در سه فاز اصلی شناخت، تحلیل و تجویز برنامه‌ریزی و در انتها برنامه اصفهان ۱۴۰۵ در دو قالب برنامه راهبردی و برنامه عملیاتی تدوین شد.

وی با اشاره به مشخصات اصلی برنامه اصفهان ۱۴۰۵، گفت: در فرآیند تدوین برنامه سعی شده ضمن جلب مشارکت حداکثری ذی‌نفعان در حوزه‌های مختلف از نظرات اساتید دانشگاه، خبرگان و مدیران شهری در دوره‌های مختلف، سایر دستگاه‌های اجرایی استان برای هماهنگی بیشتر برنامه شهرداری با آن‌ها و کاهش تعارضات استفاده شود.

صادقیان با بیان اینکه در برنامه اصفهان ۱۴۰۵ سعی شده به جای تمرکز بر اجرای برنامه‌های بخش‌های مختلف شهرداری و رصد آن، نتایج مورد انتظار در شهر اصفهان تعیین شده و هر یک از بخش‌های مختلف در راستای این نتایج فعالیت کنند، اظهار کرد: در نهایت میزان حصول به نتایج مورد ارزیابی و رصد قرار گیرد.

وی ادامه داد: با همت تمام حوزه‌های شهرداری فرآیند تدوین برنامه اصفهان ۱۴۰۵ در تیرماه سال‌جاری به اتمام رسید و پس از آن در مردادماه نیز در جلسات شورای راهبری با حضور معاونان شهردار و مدیران شهرداری، برنامه بررسی شد  و در شهریورماه در جلسات فشرده شورای عالی برنامه‌ریزی اصفهان ۱۴۰۵ با حضور شهردار اصفهان برنامه مورد تصویب قرار گرفت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: فردا _یکشنبه ۱۶ شهریورماه ۹۹_ لایحه ششمین برنامه پنج‌ساله شهرداری اصفهان تقدیم شورای اسلامی شهر می‌شود تا پس از تصویب در این شورا، برنامه تبدیل به راهبر شهرداری اصفهان در پنج سال آینده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

مطالب مرتبط