«گردشگری، آلودگی هوا و بهره وری» سه محور اصلی برنامه اصفهان ۱۴۰۵

مدیر برنامه ریزی و بودجه شهرداری اصفهان گفت: ششمین برنامه طرح جامع با عنوان «اصفهان ۱۴۰۵» که پیش نویس آن پایان شهریورماه سال جاری به شورای اسلامی شهر اصفهان تقدیم می شود حول سه محور توسعه گردشگری، کاهش آلودگی هوا و افزایش بهره وری خواهد بود.

سعید ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به تدوین چشم‌انداز شهر اصفهان، اظهار کرد: الگویی که مدیریت شهری اصفهان دنبال می‌کند یک الگوی حرکتی پایین به بالاست و از مجموعه مسائلی که در شهر طبقه‌بندی شده و در قالب ساختار درختی به مسائل کلان رسیده، شهرداری را در تبیین مسائل اصلی شهر کمک می‌کند.

مدیر برنامه‌ریزی و بودجه شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری جلسات هم‌اندیشی برنامه طرح جامع شهری اصفهان، تصریح کرد: در این جلسات درصدد هستیم مجموعه نقاط تمرکز متخصصان و اندیشمندان شهری را دریافت کنیم تا کلیدواژه‌های اصلی برای شهر اصفهان به‌عنوان چشم‌انداز تبیین شود.

وی تاکید کرد: الگوی تبیین چشم‌انداز یک حرکت مشارکتی است که افراد در سطوح مختلف از جمله متخصصان، کارشناسان سازمان‌ها تا دستگاه‌های اجرایی و شهروندان مشارکت دارند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: شهرداری اصفهان ششمین برنامه طرح جامع را به‌عنوان «اصفهان ۱۴۰۵» تدوین کرده و در پایان شهریور پیش‌نویس سند را به شورای اسلامی شهر اصفهان تقدیم می‌کند که به‌نوعی برنامه سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ شهرداری اصفهان است و حول سه محور توسعه گردشگری، کاهش آلودگی هوا و افزایش بهره‌وری خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد: این حرکت که مبنی بر هدف‌گذاری و تبیین استراتژی و اقدامات در همه سازمان‌ها به‌ویژه در شهرداری اصفهان است، نهادینه شود و شهرداری با برنامه‌ریزی‌های درست و آگاهانه به شهروندان خدمات مناسب‌تری را ارائه کند.

مدیر برنامه‌ریزی و بودجه شهرداری اصفهان با بیان اینکه برای اجرای برنامه «اصفهان ۱۴۰۵» سه تا چهار منبع مالی در نظر گرفته می‌شود، گفت: بخشی از درآمدها از طریق استفاده از وام و اوراق مشارکت و بخش دیگر ظرفیت‌هایی است که از طریق عوارض پایدار همچون عوارض نوسازی و ظرفیت‌های متمرکز مثل عوارض ارزش‌افزوده، آلایندگی و سوخت حاصل می‌شود.

وی ادامه داد: بخش سوم درآمدهای ساختمانی است که ۷۰ درصد درآمدهای شهر اصفهان و بسیاری از شهرداری‌ها را تشکیل می‌دهد که آن‌ها را در قالب برخی از مدل‌های علمی و آماری پیش‌بینی می‌کنیم.

ابراهیمی با بیان اینکه بر اساس برآورد اولیه حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومان از کل منابع برای برنامه ۱۴۰۵ پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: در برنامه اصفهان ۱۴۰۵ دو بخش طرح و پروژه تعریف می‌شود که یک بخش طرح و پروژه‌های جاری و مستمر است که فارغ از هر نوع برنامه‌ای شهرداری باید آن‌ها را ادامه دهد و بخشی دیگر طرح‌های راهبردی و پروژه‌هایی است که می‌تواند باعث ایجاد تحولات بنیادین در شهر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

مطالب مرتبط