اهداف کلان

اعتلای هویت و ایجاد یک تصویر ملی پویا از شهر

اصفهان با داشتن ظرفیت بالا در هویت های تاریخی، مذهبی، ملی و انقلابی می تواند در بازشدن کلید اقتصاد کشور نقش مهمی داشته باشد و این می طلبد همه سازمان ها و نهادهای شهرداری بر اساس وظایف خود در راستای رشد و بالندگی این شهر تلاش کنند. ما با انتخاب این هدف در نظر داریم ضمن حفظ هویت‌های موجود، با ایجاد عناصر هویتی جدید، سود آوری و رونق بیشتر اقتصادی را برای شهرمان به ارمغان آوریم و در بهبود تصویر ذهنی مردم از شهرمان تاثیر داشته باشیم.

 

ارتقای خلاقیت و سرزندگی در فضای شهری

در این هدف تلاش داریم با تشویق و ترویج فعالیت های خلاقانه و فرهنگی، باعث افزایش ظرفیت نوآوری و سرزندگی (نشاط) مکان در فضاهای شهرمان شویم. با افزایش سرزندگی فضاهای شهری، جذابیت اصفهان برای گذران زندگی، کار و تفریح بیشتر می‌گردد، بافت های ارزشمند شهرمان ارتقا می یابد، حس مکان شهر تقویت می شود و میزان و دوام حضورپذیری شهروندان در فضاهای شهری و حس تعلق آنان نسبت به شهر افزایش می یابد و شاهد حضور بیشتر گردشگران از جاذبه‌های شهرمان خواهیم بود. بدین ترتیب با افزایش مزیت رقابتی اصفهان در مقایسه با دیگر کلان شهرهای کشور، یک تصویر خوب، زیبا و جذاب از شهرمان را در اذهان ثبت خواهد شد.

 

افزایش بهره وری در مدیریت منابع و سرمایه های سازمانی

در سال‌های اخیر شهرهای جهان سعی دارند توان رقابت پذیری خود را افزایش دهند و این امر جز از طریق ارتقای بهره‌وری امکان پذیر نخواهد بود. ما می خواهیم با استقرار چرخه مدیریت بهبود، بهره‌وری در سازمان‌مان را به صورت یک فرآیند دائمی ارتقا دهیم و در این راه از مدیریت منابع و سرمایه‌های سازمانی‌مان استفاده خواهیم نمود. حرکت بهره‌وری لازمه رشد و پیشرفت سازمان بوده و به نهادی شدن امر بهبود در نظام‌های مختلف سازمانی منجر خواهد شد.

 

توسعه متداول و متوازن شهر و بهبود خدمات و زیر ساخت های سازگار با محیط زیست

یکی از مهمترین معضلات شهر اصفهان، تمرکز بالای جمعیت و ناهمگونی در پراکندگی امکانات در مناطق ۱۵گانه شهری می‌باشد که این پدیده در نتیجه عدم تعادل در پخش امکانات و تسهیلات مختلف در مناطق و همچنین عدم توجه به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های مناطق مختلف شهری می‌باشد از این با انتخاب این هدف کلان سعی بر ایجاد تعادل خدمات و امکانات و همچنین متوازن نمودن آن در سطوح مختلف شهر خواهیم پرداخت، همچنین با در نظر گرفتن عمر طولانی و هزینه‌های محیط‌های شهری، این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد که ما به شکلی این محیط را طراحی کرده و بسازیم که در برابر تغییرات مقاوم باشد برهمین اساس سازگاری با محیط در ایجاد خدمات و زیرساخت‌ها بسیار اهمیت دارد تا بتوانیم به مدیریت آن بپردازیم.